Сергій Гупаленко: “моя основна ціль полягає в тому, щоб виховати справжніх професіоналів”

А ви знали, що на базі академії «Черкащина» із дітьми працює тренер, який вигравав Суперкубок, Чемпіонат України, грав у еліт-раунді Ліги Чемпіонів?! Ми вирішили вам його краще розкрити в коротенькому інтерв’ю.

– Розкажіть про свою тренерську кар’єру.

– Я, приблизно в 37 років перейшов в Івано-франківський  «Ураган» як гравець, пограв там рік. По завершенню сезону мені запропонували спробувати свої сили в ролі головного тренера, і от я з 2008 по 2014 рік там працював. Команда грала у Екстра Лізі (найвищий чемпіонат серед команд футзалу – ред.). За той час ми виграли Чемпіонат України, Суперкубок України, грали в Лізі Чемпіонів, пройшли основний етап, грали в еліт-раунді. Потім після 2014-го я переїхав в Білорусь і працював там три роки, після чого в академію «Черкащина» мене запросив Володимир Григорович (власник академії – ред.) для того, щоб я організував тут футзальну школу.

Які у Вас плани на майбутнє?

– Можливо з часом створимо футзальну команду, яка б представляла Черкащину в Україні і на міжнародній арені. Адже я слідкую за розвитком в області, бачу багато перспективних дітей, які б з часом могли б вирости у висококваліфікованих футзалістів.

– Зараз в академії «Черкащина» тренуються переважно діти із с. Білозір’я, а Ви говорите, що є багато перспективних дітей із області.

– Так, із навколишніх сіл багато перспективних дітей. Проте, нажаль, у батьків немає скільки грошей, щоб вони їздили в Білозір’я до нас на тренування, і тому ми зараз шукаємо спонсорів, які могли б допомогти нам із організованим перевезенням дітей із навколишніх сіл до нас на тренування. Моя основна ціль полягає в тому, щоб виховати справжніх професіоналів, які б могли представляти Черкащину і Україну на міжнародній спортивній арені.

– Як у Вас відбуваються тренування зараз?

– Зараз ми тільки набрали дітей, яким ще потрібно довго і плідно працювати. Адже спочатку їх потрібно навчити грати у футбол. Далі – тактичній підготовці, а у футзалі це набагато складніше ніж у футболі. Наша тактика більше схожа на баскетбол, адже потрібно грати блоками і т.д. Тому для того, аби виховати високоякісного футзального гравця, потрібен час.